Game Maker & Chill #17 – jedyny słuszny early access…

Stało się! To żyje! Jest!

Nie do końca co prawda zgodnie z obietnicą (bo już jest niedziela), ale moja gra ma już swój pierwszy relase. Jest to jak tytuł posta mówi… Ten słynny, zły Early Access 🙂 Z tym że, tym razem za nic nie trzeba płacić. Gra na razie ma dostępny jeden tryb, czyli ten z randomowym umieszczeniem min na mapie. Zresztą zobaczcie sami.

Do końca #dajesiepoznac jeszcze miesiąc. Przemyślałem troszkę sprawę i „normalne” poziomy pojawią się jednak w grze. Z pewnością dodana zostanie lokalna tablica najlepszych wyników, gdyż na tych poziomach gra będzie liczyła czas rozbrojenia min (speedrunnerzy niech się szykują).

Zastanawia mnie tylko, czy gra na tym nie straci. Jeżeli będzie się pamiętać gdzie leżą miny, to uczucie wchodzenia w nieznane wyparuje.

Z drugiej strony gra w obecnej formie nie oferuje nic poza tym. Randowmowe wyzwania wciąż zostaną. Jeżeli ktoś będzie chciał masterować wyniki, to będzie mógł to robić. A jeśli ktoś zechce rzucić się w nieznane,to rzuci się w nieznane 🙂

Trochę zmieniłem strukturę plików na GitHubie, nie wiem czy słusznie… Powstał folder „development”, gdzie chowa się aktualny kod źródłowy. W folderze „buildv1.0” natomiast znajduje się binarka gry i kod źródłowy tejże binarki. Sens tego rozwiązania wydaje się jednak znikomy, gdyż GitHub udostępnia bardzo miłą i przyjemną opcję relases, gdzie można zrobić dokładnie to samo, bez robienia bajzlu w repozytorium.

Macie więc tu link do rzeczonego wydania i bawcie się dobrze, jakkolwiek trudne by to nie było 🙂

Na koniec – oto pierwszy screen który tu umieściłem. Tak troszkę nostalgia złapała 🙂

screen

Reklamy
Game Maker & Chill #17 – jedyny słuszny early access…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s